Národopisný soubor ARCHLEBJAN (Archlebov)

O nás

Něco málo o Národopisném souboru Archlebjan …

Národopisný soubor Archlebjan se stará hlavně o kulturní vystoupení při akcích konaných Obecním úřadem Archlebov nebo místními spolky (plesy, oslavy v naší obci atd.) a také prezentací kultury obce Archlebov v okolí.

Historické milníky souboru …

… aneb to nejdůležitější z historie Národopisného souboru Archlebjan.

Rok 1999

Naše první vystoupení proběhlo v Kyjově při příležitosti „Slováckého roku“, kde jsme zatancovali „Moravskou besedu“ a tradiční tanec „Zavádku“.

Hlavním cílem „založení“ našeho kroužku však bylo vystoupení při příležitosti oslav 650 let od první písemné zmínky o obci, které se konaly o týden později. Zde jsme předvedli stejné tance jako v Kyjově.

Rok 2001

V tomto roce Obecní úřad v Archlebově obnovil „tradiční krojované hody“ s následnou „Kateřinskou zábavou“ a naši členové se těchto akcí aktivně účastnili. Od tohoto roku se hody pořádají každoročně a rok od roku nabývají na kvalitě a oblíbenosti.

Rok 2003

V roce 2003 jsme v obci obnovili tradici „pochovávání basy“.

Rok 2004

Pod vedením Michala Závodného se začali scházet děti, které následně několikrát veřejně vystoupili. Takto vznikl dětstký soubor Archlebjánek.

Rok 2006

V únoru 2006 se stal Národopisný soubor Archlebjan oficiální organizací - bylo zaregistrováno občanské sdružení s názvem „Národopisný soubor Archlebjan“.


Menu


Aktuálně

momentálně nejsou žádné aktuality